Białostocki Ośrodek Kultury

Jak zrobić album rodzinny? – warsztat pokazowy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

/warsztat pokazowy i spotkanie wokół domowych archiwaliów
15 grudnia 2019, godz. 12:00
wstęp wolny
czas trwania: 2 godziny
dodatkowe informacje: centrum@centrumzamenhofa.pl, 85 67 67 367

 

Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza na podsumowanie projektu „e-Mediateka CLZ vol.2”

Domowe archiwa kryją w sobie wiele różnych historii. Za każdym zdjęciem, dokumentem, pamiątką kryje się jedna z nich.

Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję rozpocząć tworzenie własnego albumu rodzinnego. Podpowiemy, jak techniczne wykonać album, jak zadbać o jego szatę graficzną oraz jak prawidłowo przechowywać album, aby domowe archiwalia nie uległy zniszczeniu i jakie są inne sposoby na przechowywanie fotografii i dokumentów.

Spotkanie ma formułę otwartą: zapraszamy młodzież i osoby dorosłe, grupy znajomych i rodziny. Można przyjść punktualnie, można się chwilę spóźnić. Zachęcamy, aby każdy uczestnik przyniósł ze sobą kilka fotografii, które umieści na własnoręcznie wykonanych stronach albumowych. Materiały, które powstaną w trakcie spotkania, będzie można wziąć do domu.

Spotkanie rozpocznie się krótkim podsumowaniem projektu e-Mediateka CLZ vol. 2, w ramach którego opracowanych i udostępnionych zostało 3000 fotografii i dokumentów oraz 50 relacji świadków historii dotyczących społeczeństwa i historii Białegostoku.

Dodatkowo chętni będą mogli odwiedzić Pracownię Digitalizacji i zobaczyć, w jaki sposób rejestrowane są relacje świadków historii i na czym polega digitalizacja archiwaliów.

Zachęcamy również do przyniesienia fotografii i dokumentów rodzinnych i powiększenia zbiorów Mediateki CLZ – archiwum historii mówionej Białegostoku.

 

Projekt „e-Mediateka CLZ vol. 2“ jest dofinansowany w ramach programu „Kultura Cyfrowa” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.