Białostocki Ośrodek Kultury

Mobilne warsztaty z BOK/CLZ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

poniedziałek – piątek
grupy zorganizowane (min. 10 osób)
rezerwacja tel. 85 67 67 367 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00)
lub e-mail: kasa@centrumzamenhofa.pl (prosimy o podanie w mejlu telefonu kontaktowego)
możliwość dojazdu poza Białystok za dodatkową opłatą

Zastanawiacie się, jak zapewnić ciekawą i mądrą rozrywkę w przedszkolu czy szkole z zachowaniem zasad i norm bezpieczeństwa związanych z epidemią? Nie możecie nas odwiedzić? Nie szkodzi – przyjedziemy do Was! Przygotowaliśmy dla Was mobilną wersję zajęć edukacyjnych. Wybierzcie i zarezerwujcie warsztaty z poniższej oferty, a my zajmiemy się resztą: przyjedzie do Was edukator z grami i materiałami edukacyjnymi (materiały, na których pracujemy, regularnie dezynfekujemy i ozonujemy). Do zobaczenia!

Bezludna wyspa
wiek: 6+
czas: 60 min
cena: 10 zł/os.
Zapraszamy Was do wspólnej podróży przez lądy i morza! Na początek może odwiedzimy… Grenlandię? A skoro już tu jesteśmy, to może… hop! HOP! Hop! Przez Kanadę do… O! Jaka piękna ta Alaska! Trochę tu jednak zimno, więc może zmienimy półkulę?

Zaraz, zaraz, co się dzieje?! Porwał nas huragan! Chyba znaleźliśmy się na bezludnej wyspie, tylko gdzie znajduje się TA wyspa? Całkiem tu ładnie, są nawet kokosy, ale jak się stąd wydostaniemy? Może rozpalimy ognisko? Może zbudujemy… No właśnie, co?

Podczas wspólnej zabawy poznamy kontynenty, oceany, wyspy, przypomnimy sobie kierunki świata i wcielimy się w rozbitków – konstruktorów.

Ogrody Hetmana Branickiego
wiek: 6+
czas: 60 min
cena: 10 zł/os.
Uczestnicy poznają historię pałacu hetmana Jana Klemensa Branickiego oraz zobaczą na filmie replikę reprezentacyjnej rezydencji zbudowaną z klocków LEGO. Uczestnicy poznają jego główne cechy architektoniczne. Dowiedzą się, czym jest barok – styl charakteryzujący epokę hetmana. Poznają też typowe cechy ogrodów w stylu francuskim i pomogą upiększyć zieleńce Jana Klemensa Branickiego. Na zajęciach spróbują też wykonać samodzielnie, z klocków dekoracje roślinne i repliki ozdób, które występują na terenie pałacowego ogrodu.

Białostocki Ratusz
wiek: 6+
czas: 60 min
cena: 10 zł/os.
Uczestnicy obejrzą na prezentacji replikę białostockiego ratusza wykonaną z kilkunastu tysięcy klocków Lego. Poznają jego historię: kto był fundatorem tej budowli oraz jak zmieniały się jego funkcje przez wieki. Dowiedzą się, co znajdowało się wokół ratusza oraz jak wyglądał rynek za czasów Ludwika Zamenhofa. Następnie uczestnicy spróbują stworzyć samodzielnie z klocków LEGO obiekty znajdujące się wokół rynku.

Jak powstało esperanto?
wiek: 7+
czas: 80 min
cena: 10 zł/os.
Uczestnicy dowiedzą się, kim był Ludwik Zamenhof. Czy mieszkańcy dziewiętnastowiecznego Białegostoku byli dla Ludwika inspiracją? W jaki sposób młody Zamenhof odczytał opowieść o wieży Babel? Zdobytą wiedzę wykorzystamy, budując z klocków LEGO pomnik dedykowany Zamenhofowi i jego dziełu.

Otwarty Białystok
wiek: 10+
czas: 90 min
cena: 12 zł/os.
Jak opisać świat pełen kolorów komuś, kto ich nie widzi? Z takim wyzwaniem zmierzą się uczestnicy warsztatów. Zajęcia służą integracji, pozwalają lepiej zrozumieć świat osób niewidomych i niedowidzących. Wykorzystamy specjalne materiały dydaktyczne, m.in. tyflografiki, alfabet Braille’a, przedmioty wykonane z materiałów o różnych fakturach. Ćwiczenia będą punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, jak postrzegamy świat.

Religie Podlasia
wiek: 10+
czas: 90 min
cena: 15 zł/os.
Celem zajęć jest przekazanie uczestnikom w atrakcyjnej formie podstawowych informacji o religiach, których przedstawiciele zamieszkują lub w przeszłości zamieszkiwali na Podlasiu – Kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego, a także judaizmu i islamu. Pokazując wielowyznaniowy obraz Podlasia, uczymy otwartości i samodzielności intelektualnej opartej na wiedzy i osobistym doświadczeniu. W trakcie zajęć wykorzystujemy multimedia, puzzle, klocki memory, „tajemniczą skrzynię”. Dodatkowo uczestnicy otrzymują zeszyty ćwiczeń – atrakcyjny materiał do wykorzystania indywidualnego, a także jako gotowa pomoc dydaktyczna dla nauczycieli.