Główna treść strony.

Wystawy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wystawy w Białostockim Ośrodku Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa to znakomite wprowadzenie w historię miasta. Ekspozycja Białystok młodego Zamenhofa przenosi nas do XIX wieku, w sam środek wielonarodowego, dynamicznie rozwijającego się miasta, gdzie urodził się i spędził pierwsze kilkanaście lat życia twórca języka esperanto.

Każdego roku proponujemy zwiedzającym również kilkanaście wystaw czasowych, opisujących różne wymiary wielokulturowości Podlasia, pokazujące mniejszości narodowe i wyznaniowe, historię i współczesność Białegostoku, a także prezentujące twórczość artystów związanych z Białymstokiem, stowarzyszeń i nieformalnych grup artystycznych. 

W ofercie instytucji znajdują się również wystawy do wypożyczenia: Bożnice drewniane (unikalne fotografie drewnianych bożnic, niegdyś istniejących na Kresach II Rzeczypospolitej), Portret potrójny / Triple Portrait (obraz Podlasia i jego mieszkańców wykonany przez artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi w technice mokrego kolodionu) i Prawa wyborcze kobiet (historia walki o prawa wyborcze dla kobiet).