Główna treść strony.

Wystawy czasowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Esperanto w filatelistyce

Przejdź do - Esperanto w filatelistyce

Wystawa kart i znaczków pocztowych związanych z Ludwikiem Zamenhofem i esperanto, ze zbiorów Mieczysława Marczaka i Franciszka Srypko.

12 kwietnia - 21 maja 2017
Czytaj więcej o: Esperanto w filatelistyce

Aleksiada

Przejdź do - Aleksiada

Wystawa której kanwą jest fenomen pamięci. Punktem wyjścia są zdarzenia historyczne – wojenna odyseja pradziadka Artysty, szlak bojowy prowadzący z ZSRR do Warszawy. Historia opowiadana wielokrotnie wnukowi, przetwarzana w formie wspólnych zabaw, stała się opowieścią z dziadkiem – herosem dziecięcej wyobraźni.

17 marca - 28 maja 2017
Czytaj więcej o: Aleksiada

Nie od razu pomnik zbudowano...

Przejdź do - Nie od razu pomnik zbudowano...

Wystawa prezentuje historię planów i realizacji budowy pomnika Ludwika Zamenhofa oraz tablic pamiątkowych na tle białostockiego ruchu esperanto.

1 stycznia - 31 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Nie od razu pomnik zbudowano...

Bo sztuka jest w nas

Przejdź do - Bo sztuka jest w nas

W ramach projektu "Bo sztuka jest w nas" uczestnicy przemierzali ulice miasta, jak również skwery, parki, podwórka i zaułki, w poszukiwaniu radosnej twórczości ograniczonej wyłącznie fantazją autorów. Odnaleźli wiele wspaniałych przykładów kreatywności zwykłych mieszkańców, którzy tak jak umieli podjęli trud poprawy swojego najbliższego otoczenia, jego upiększenia lub zwiększenia użyteczności.

1 stycznia - 31 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Bo sztuka jest w nas

Bojary 2

Przejdź do - Bojary 2

Na wystawie prezentowane są wielkoformatowe, archiwalne fotografie Bojar - jednej z najstarszych i do niedawna najbardziej urokliwych dzielnic Białegostoku. Najwcześniejsze zdjęcia pochodzą z początku XX wieku.

1 stycznia - 31 grudnia 2016
Czytaj więcej o: Bojary 2