Główna treść strony.

Wydawnictwa i gadżety

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wydawnictwa BOK/CLZ to wyjątkowa kolekcja książek związanych z historią miasta i regionu, sukcesywnie wzbogacany zbiór unikatowych publikacji: albumów zawierających nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia, opracowań i esejów podejmujących historyczne i regionalne wątki w celu upowszechnienia ich i przybliżenia szerszej publiczności. To pozycje obowiązkowe na półce każdego miłośnika historii regionalnej, doskonałe „przewodniki” dla młodego pokolenia i wspaniała pamiątka z pobytu w Białymstoku i na Podlasiu. Co roku w naszej kolekcji pojawiają się nowe książki!

Dodatkowo w naszej ofercie znajdą Państwo oryginalne gry edukacyjne, nawiązujące do historii miasta i wielokulturowości regionu, pamiątkowe koszulki, kubki, przypinki, figurki, ołówki, pocztówki i wiele innych. Oferujemy także serię unikatowych lalek, wykonywanych ręcznie, prezentujących postać Ludwika Zamenhofa w różnych wersjach - m.in. jako lekarza i podróżnika. To znakomita pamiątka z pobytu w Białymstoku, ciekawy prezent i wartościowy gadżet. 

Na stronie dostępne są także nasze publikacje elektroniczne - bezłatne materiały do wykorzystania w działaniach edukacyjnych. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie Państwo podzielić się z nami informacją, do jakich działań planujecie je wykorzystać. 

Nasze wydawnictwa i gadżety można kupić w kasie BOK/CLZ w godzinach pracy instytucji.

Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres mailowy: centrum@centrumzamenhofa.pl