Główna treść strony.

Baśnie filozoficzne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

/spektakl narracyjny
7 października 2023 (sobota), godzina 16:00
czas trwania: 50-60 min
dla dzieci w wieku 8+
wstęp wolny

opowiada: Jerzy Szufa
kompozycja piosenki ramowej: Krzysztof Ratajski
scenografia: Kinga Nowicka

 

Czy warto być samodzielnym? Czy warto być twórczym? Czy warto zadawać pytania? Pewnie, że warto!

Posłuchajcie, posłuchajcie! O niepokornej Zośce, która chciała wygrać w chowanego z księciem o najbystrzejszym wzroku na świecie. O chłopcu, który tak bardzo chciał wiedzieć, czym jest szczęście, że aż mu wyrosła broda filozofa! O wyprawie Thora, Lokiego i Tjalfiego do krainy olbrzymów i o tym, jak poznali prawdę o sobie.

Spektakl narracyjny “Baśnie filozoficzne” to spotkanie z Jerzym Szufą – opowiadaczem historii – który za pomocą głosu, słów i gestów przeniesie Was w tajemnicze krainy pełne magii, tajemnic i pomidorów. “Baśnie filozoficzne” dotykają ważnych tematów, takich jak wolność, prawda czy szczęście. Przekaz dostosowany jest do potrzeb dzieci. Opowieści są pełne interakcji i humoru, wypełnione wspólnym śpiewem, dźwiękami harfy haczykowej i bębna.

 

Jerzy Szufa - opowiadacz i animator kultury. Z wykształcenia filozof. Od 6 lat zawodowo zajmuje się sztuką opowiadania. Występuje na scenie i prowadzi warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019, 2023) i programu dla młodych opowiadaczy w Europie (FEST). Szkolił się pod okiem wybitnych opowiadaczy, takich jak: Nick Hennessey. Absolwent Studia Teatralnego Baza. Tworzył takie programy, jak: "Opowieści nieoczywiste", "12 okien i inne historie", "Opowieści słoneczne i księżycowe", "O pierwszych dźwiękach", "Dźwięko-bajki". Występował podczas wieczorów opowieści i festiwali w Polsce, a także na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadaczy Kathakar w Indiach. Współpracował m.in. z: Muzeum Łazienki Królewskie, Teatrem Ochoty, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, CK Zamek w Poznaniu, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, Mazowieckim Instytutem Kultury, a także z domami kultury, bibliotekami, szkołami i przedszkolami. Autor projektu „Opowiadacze zaangażowani" nagrodzonego w konkursie IMPULS KULTURY w kategorii: "Projekt storytellingowy".
opowiadacz.com

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Jerzy Szufa: Baśnie filozoficzne

  Jerzy Szufa: Baśnie filozoficzne

 • Powiększ zdjęcie Jerzy Szufa: Baśnie filozoficzne

  Jerzy Szufa: Baśnie filozoficzne

 • Powiększ zdjęcie Jerzy Szufa: Baśnie filozoficzne

  Jerzy Szufa: Baśnie filozoficzne

 • Powiększ zdjęcie Jerzy Szufa: Baśnie filozoficzne

  Jerzy Szufa: Baśnie filozoficzne