Główna treść strony.

Quest Monumentalny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wędrówka szlakiem pomników – gra terenowa

Liczba osób w grupie: 1-10
grać można codziennie, z wyjątkiem poniedziałków
książeczki z Questem wydawane są w godzinach pracy BOK/CLZ
szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367
wstęp wolny

Zapraszamy do udziału w Queście Monumentalnym – wyjątkowej grze terenowej, która odkryje przed Wami nieznane historie białostockich pomników, rzeźb, figur i posągów. To doskonały sposób na poznawanie miasta, jego sekretów, okazja do świetnej zabawy dla dzieci i dorosłych.

Gra może być rozgrywana w dowolnym czasie. Mogą w niej uczestniczyć mieszkańcy Białegostoku, którzy chcą sprawdzić lub pogłębić swoją wiedzę o lokalnej historii i sztuce, a także turyści, którzy dopiero rozpoczną poznawanie miasta. I każdy ma szansę na wygraną, czyli... skarb!

Trasa Questu Monumentalnego prowadzi po centrum Białegostoku. Najdalej położone obiekty znajdują się w odległości do 2 km od punktu startu – Białostockiego Ośrodka Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa. To szlak białostockich monumentów – pomników, rzeźb, figur. Opowiadają one historię miasta, swoich bohaterów; są okazją do poznawania miasta w nietypowy sposób.

Jak grać?

Na początek zapraszamy do Białostockiego Ośrodka Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Tu otrzymacie zestaw questowy: książeczkę (zawiera wszystkie informacje potrzebne do pokonania trasy) oraz mapę, pokazującą orientacyjną lokalizację monumentów. Na grę warto zarezerwować około dwóch – trzech godzin, ale można też rozgrywać ją etapami – pokonywać taki odcinek trasy, na jaki akurat mamy czas i ochotę.

Książeczka z questem to rymowana opowieść, przedstawiająca 18 białostockich monumentów oraz informacje o tym, jak do nich dotrzeć. Na szlaku czekają Was też zagadki. Rozwiązując je, skompletujecie zestaw liter, które na koniec ułożą się w hasło – to pierwszy klucz do skrzyni ze skarbem. Kolejny to diagram z nazwami pomników. Ułożone w odpowiedniej kolejności stworzą drugie hasło. Gdy dotrzecie do skarbu, te dwa hasła pozwolą Wam znaleźć skrzynię, a w niej niespodzianki i nagrody.

Gdzie jest ukryty skarb? Tego akurat nie możemy powiedzieć, ale jeśli będziecie uważnie podążać za wskazówkami z questu, dotrzecie do niego bez problemu.

Quest Monumentalny

Quest jest kontynuacją i rozwinięciem MONUMENTALNEJ GRY MIEJSKIEJ – POZNAJ BIAŁYSTOK 2015. Od sześciu lat z okazji Europejskiej Nocy Muzeów BOK/CLZ organizuje tematyczne gry miejskie. Z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością, ale może wziąć w nich udział ograniczona liczba osób. Na dodatek odbywają się tylko w jeden dzień w roku. Kto nie weźmie udziału w tych zmaganiach, na kolejną szansę musi czekać cały rok. Tym razem więc postanowiliśmy dać szansę osobom, które w samej grze nie mogą wziąć udziału. Tak powstał nasz pierwszy quest – Quest Monumentalny. Jeśli Wam się spodoba, na pewno nie będzie to ostatnia gra terenowa.