Główna treść strony.

Podręcznik Metodyczny "Edukacja kulturowa", t. 2

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Publikacja prezentuje kilkanaście scenariuszy zajęć dla uczestników w każdym (niemal!) wieku, organizowanych przez instytucje i NGO-sy w całym kraju. To przegląd dobrych praktyk w zakresie edukacji kulturowej, wzbogaconych o opisy metodologiczne. Dowiecie się zatem, w jaki sposób takie zajęcia przygotować, gdzie szukać inspiracji, z jakich metod można skorzystać. Podręcznik prezentuje też scenariusze do każdego tematu, możecie więc z łatwością zainspirować się prezentowanymi tu rozwiązaniami we własnych działaniach edukacyjnych.

BOK/CLZ w szczególności zaprasza do zapoznania się z rozdziałem 7, w którym prezentowany jest nasz program edukacyjny "Białostoczanie mówią". Składają się na niego trzy tematy zajęć: wprowadzające w historię Białegostoku, w atrakcyjny sposób łączące historię XX wieku z historią lokalną i indywidualną Świadków Historii. Szczegółowo opisujemy metodologię zajęć i publikujemy jeden ze scenariuszy: "Białostocka kronika". To wszystko znajdziecie na stronach 92-117!

Mamy nadzieję, że publikacja zachęci Was do wzięcia udziału w warsztatach. Szczegółowe informacje na temat zajęć znajdziecie w zakładce Edukacja.

 

Pliki do pobrania