Główna treść strony.

ŻUBROFFKA 2018 – Konkurs: KIDS 6+

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

/pokaz filmów konkursowych oraz kreatywne zajęcia warsztatowe w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA
8 grudnia 2018, godz. 10:00
wstęp wolny

W ramach festiwalu ŻUBROFFKA zapraszamy dzieci do udziału w pokazach konkursowych filmów krótkometrażowych, przeznaczonych specjalnie dla młodej publiczności!

KIDS to konkurs wyjątkowy, ponieważ jego jurorami są wyłącznie młodzi widzowie! Dodatkowo, po każdym pokazie odbędą się spotkania z twórcami filmów oraz kreatywne zajęcia dla najmłodszych jurorów.

А как наши космонавты/About our astronauts
reżyser: Galina Golubeva zdjęcia: Galina Golubeva Rosja 2018, 7’20”
Trzej astronauci wyruszają w kosmos. Oczekują nowych odkryć i podróży. Historia na podstawie ludowej piosenki wykonywanej przez Marię Yakovenko (1982-1986).

Ant
reżyser: Julia Ocker zdjęcia: Julia Ocker Niemcy 2017, 3’
Mrówki pracują razem we wspaniałej harmonii. Ale jest jedna mrówka, która wszystko robi inaczej.

Dies Irae
reżyser: Jordan Damour zdjęcia: Jordan Damour Francja 2018, 2’32”
Młody chłopiec po raz pierwszy występuje jako skrzypek w orkiestrze symfonicznej, przed dyrygentem i publicznością. Czy uda mu się pokonać tremę?

Хоботёнок/Trunky
reżyser: Ekaterina Filippova zdjęcia: Ekaterina Filippova Rosja 2017, 7’
Historia małego słonika z bardzo długą trąbą.

Хочу жить в Зоопарке/I want to live in the Zoo
reżyser: Evgenia Golubeva zdjęcia: Evgenia Golubeva Rosja 2017, 6’
Sasha nie radzi sobie w domu. Rodzice chcą, żeby sprzątała swój pokój, jadła owsiankę i odrabiała pracę domową. Sasha dochodzi do wniosku, że życie w zoo byłoby znacznie bardziej interesujące! Wyrusza więc w poszukiwaniu swojego miejsca wśród stada pingwinów, a może żyraf?

Patchwork Dog/Der Hund auf meiner Schmusedecke
reżyser: Angela Steffen zdjęcia: Angela Steffen Niemcy 2017, 3’
Patchworkowy pies ma problem: pchły! Czy patchworkowi kumple znajdą sposób, żeby mu pomóc?

Plody mraků/Fruits of Clouds
reżyser: Kateřina Karhánková zdjęcia: Kateřina Karhánková Czechy 2017, 10’
Na mokradłach otoczonych lasami, Furry i jego przyjaciele żyją w swoich norkach. Jedzą tylko nasiona, które zamieniają się w świecące owoce, gdy spadną na ziemię. Niestety, pojawiają się rzadko. Zwierzęta obawiają się, że las nie pozwoli im opuścić moczarów, więc same nie szukają jedzenia. Czekają, aż spadnie im z nieba. Ale Furry nie chce czekać. Las budzi jego ciekawość. Chce wiedzieć, co się w nim kryje...

Раковина с океаном внутри/Shell with an ocean inside
reżyser: Yulia Sitdyikova zdjęcia: Yulia Sitdyikova Rosja 2017, 6’
Opowieść o intrygach, jakie mają miejsce wśród rzeczy zamieszkujących ten sam pokój. Pewnego razu Poduszki z Sofy miały już dość ciągłej obecności Muszli z Dźwiękiem Oceanu, która zawsze wzbudzała największe zainteresowanie gości.

Сказка про одеяло/Blanket Tale
reżyser: Maria Kuzmenko zdjęcia: Maria Kuzmenko Rosja 2017, 3’29”
Dawno, dawno temu pewne miasto zostało zaatakowane przez Olbrzyma. Wszystkie mamy i dzieci uciekły przerażone. Tatusiowie i dziadkowie stawili opór, ale to spowodowało jeszcze większe zniszczenia w mieście. Tylko miłe i mądre babcie zdołały znaleźć rozwiązanie i uratować miasto.

Снегозавр/Snowsaurus
reżyser: Anna Kuzina zdjęcia: Anna Kuzina Rosja 2018, 7’
Mały dinozaur po raz pierwszy widzi śnieg. I zdaje się, że go pokocha…

Strength in Numbers
reżyser: Anais Sorrentino zdjęcia: Anais Sorrentino Francja, Belgia 2017, 6’50”
Zimnego, jesiennego dnia niedźwiedź łapie przeziębienie podczas kąpieli w rzece. Po powrocie do jaskini kicha tak potężnie, że ogromny głaz spada, zamykając wejście i więżąc go w środku. Nawet z pomocą przechodzącej mrówki i jej przyjaciół: borsuka, wilka, łosia i żubra nie jest w stanie poruszyć kamienia. Ale mrówka ma lepszy pomysł...

The Gruff-voiced Tree
reżyser: Anais Sorrentino zdjęcia: Anais Sorrentino Francja, Belgia 2017, 6’30”
Mała myszka szuka schronienia w pniu starego drzewa, które niespodziewanie strofuje ją ochrypłym, nieprzyjemnym głosem. Myszka ucieka i spotyka wiewiórkę, która, nie dowierzając jej, podbiega do drzewa, by za chwilę uciec w popłochu. Zając i zięba zostają potraktowani tak samo, ale w końcu pojawia się żółwica, która nie daje się nabrać.

VSSanta
reżyserzy: Aitor Carlos Herrero Larrumbide, Raul Colomer Válcarcel zdjęcia: Raúl Colomer Hiszpania 2018, 4’
W Wigilię pewne dziecko zostaje samo w ogromnym mieszkaniu, w którym odwiedza je Mikołaj z zamiarem wypełnienia swojego corocznego zadania: dostarczenia podarków. Jednak przyniesiony prezent nie jest tym, który dziecko chce otrzymać.

oficjalna strona MFFK ŻUBROFFKA
ŻUBROFFKA na FB