Główna treść strony.

ŻUBROFFKA 2018 – Konkurs: KIDS 10+

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

/pokaz filmów konkursowych oraz kreatywne zajęcia warsztatowe w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA
9 grudnia 2018, godz. 10:00
wstęp wolny

W ramach festiwalu ŻUBROFFKA zapraszamy dzieci do udziału w pokazach konkursowych filmów krótkometrażowych, przeznaczonych specjalnie dla młodej publiczności!

KIDS to konkurs wyjątkowy, ponieważ jego jurorami są wyłącznie młodzi widzowie! Dodatkowo, po każdym pokazie odbędą się spotkania z twórcami filmów oraz kreatywne zajęcia dla najmłodszych jurorów.

Gelato – Die sieben Sommer der Eisliebe/Gelato – Seven Summers of Ice Cream Love
reżyser: Daniela Opp zdjęcia: Daniela Opp Niemcy 2017, 12’18”
Prawie 80 lat różnicy dzieli Rosę i Molly, ale miłość do lodów magicznie je połączy. Czy można sobie wyobrazić, że coś tak wspaniałego było kiedyś nieznane? Rosa może, kiedy przypomina sobie swoje pierwsze słoneczne lata z ukochanymi lodami. XX wiek dopiero się zaczynał, gdy włoscy górale podbili Niemcy sensacyjnymi słodyczami: gelato! Małe stragany przekształciły się w lodziarnie, gdy nagle Włosi stali się wojennymi wrogami. Historia miłosna Rosy i Paolo zakończyła się przed siódmym latem... Prawie 80 lat później mała Molly postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Noel
reżyser: Kike Arroyo zdjęcia: Beñat Belaza Hiszpania 2018, 12’
Noel kończy 8 lat, a jego urodziny przypadają w dniu zabawy przebierańców w szkole. Chłopiec sądzi, że przebranie się za ulubionego bohatera może pomóc mu znaleźć przyjaciela, który podziela jego zainteresowania.

Petit
reżyser: Asier Ramos zdjęcia: Joan Martínes Hiszpania 2017, 11’
Mateo jest całkiem sam. Świat wokół niego zdaje się kręcić zbyt szybko, a wszyscy są tak niewrażliwi, nie mają pojęcia... Mateo dowiaduje się czegoś i jedyne co może zrobić to... UCIEC.

Теория заката/The Theory Of Sunset
reżyser: Roman Sokolov zdjęcia: Roman Sokolov Rosja 2017, 8’48”
Późną nocą rowerzysta z poświęceniem przemierza zimowy las. Wyzwanie: sprawić, by nowy dzień nastał na czas.

Wełniaki/Woolworld
reżyser: Joanna Polak zdjęcia: Joanna Polak Polska 2018, 10’
Zastanawiałeś się kiedyś, jak by się żyło w świecie, który byłby stworzony z wełny? W miejscu, gdzie ludzie, zwierzęta i to co ich otacza, jest zrobione z wełny, wszystko jest ze sobą powiązane. Jedyną osobą, która potrafi dopilnować, aby ten świat funkcjonował, jest Pan Wełniak. Jest już jednak stary i znużony, dlatego chce zmienić swoje życie. Niestety jego marzenia w końcu się spełniają.

oficjalna strona MFFK ŻUBROFFKA
ŻUBROFFKA na FB