Główna treść strony.

MAPY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

3 lipca - 9 sierpnia 2020, od środy do niedzieli w godz. 10:00-12:00 i 13:00-17:00
zwiedzanie po wcześniejszym umówieniu: tel. 85 67 67 367 lub kasa@centrumzamenhofa.pl

Wytyczne dla wystaw, zwiedzania, galerii Białostockiego Ośrodka Kultury (PL, PDF, 160.83KB)

oświadczenie uczestnika wystawy (PL, PDF, 877.29KB)

Zachęcamy do prowadzenia Dziennika Młodego Podróżnika:
- tydzień I - Wielka Brytania
- tydzień II - Francja
- tydzień III - Indie
- tydzień IV - Japonia
- tydzień V - Turcja

Bestsellerowa książka „MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Aleksandry i Daniela Mizielińskich w wersji XXL! Wybrane strony z imponującego atlasu w stylu map dawnych podróżników przeniesione zostały na wielkoformatowe płótna, które prezentujemy w formie wystawy!

Zapraszamy Was do wspólnej podróży do różnych ciekawych zakątków świata. W trakcie wędrówki przez kontynenty poszukamy potwora z Loch Ness, dowiemy się, gdzie jest najdłuższe drewniane molo w Europie, gdzie wynaleziono sztuczne ognie, jak się witają Maorysi i jaki jest popularny środek lokomocji na ulicach indyjskich miast. Udamy się na przejażdżkę przez „Nos Diabła”, odwiedzimy Wyspę Wielkanocną i przemierzymy Wybrzeże Szkieletowe.

„MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2012) to międzynarodowy bestseller nagradzany w kraju i za granicą. Wydane w 35 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy „MAPY” zdobyły m.in. Prix Sorcières i Premio Andersen – najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej przyznawane we Francji i Włoszech.

Dotychczas ukazały się trzy wydania książki. Podstawowe (niebieskie) zawiera mapy 42 krajów. Wydana w 2016 roku edycja pomarańczowa (rozszerzona do 58 krajów) miała limitowany nakład, który został już wyczerpany. Edycja fioletowa – najnowsza i największa – zawiera mapy 66 krajów.

Wystawa przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry.