Główna treść strony.

ARTpasja - cykl warsztatów plastycznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

CLZ zaprasza na Cykl warsztatów ARTpasja, który ma na celu rozbudzenie w młodych ludziach zainteresowania różnymi dziedzinami sztuki i zachęcenie ich do zmierzenia się ze swoimi plastycznymi możliwościami.

 

Warsztaty prowadzone przez nauczycielki Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu
wiek uczestników: od 13 do 100 lat
opłata: 10 zł od osoby za jeden warsztat
czas trwania: ok. 180 min
zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 6767367
materiały potrzebne do warsztatów zapewnia CLZ

Tkactwo, rzeźba, grafika i animacja - te cztery techniki przybliżą uczestnikom zajęć profesjonalne artystki z supraskiej szkoły. Warsztaty pozwolą na nowe doświadczenie pracy z wieloma materiałami, a także budowanie warsztatu na podstawie własnych doświadczeń i umiejętności. Cykl ARTpasja ma na celu rozbudzenie w młodych ludziach zainteresowania różnymi dziedzinami sztuki i zachęcenie ich do zmierzenia się ze swoimi plastycznymi możliwościami.

W szczególności zapraszamy osoby, które odkrywają w sobie zainteresowanie sztuką i rozwojem w jej przestrzeni. Kontakt z profesjonalnymi twórcami, konsultacje i wspólna praca pomogą w dalszych decyzjach i wyborach zawodowych. Każde ze spotkań będzie tematycznie związane z kulturą Podlasia.

Tak bogaty zestaw profesjonalnych i interesujących warsztatów nie zdarza się często!

 

Terminy: 

  • 14.03.2015 (sobota), godz. 10.00
    Warsztat animacji poklatkowej
    Prowadząca: Agnieszka Waszczeniuk
  • 14.03.2015 (sobota), godz. 14.00
    Warsztat rzeźby
    Prowadząca: Paulina Horba
  • 21.03.2015 (sobota), godz. 10.00
    Warsztat tkacki - ODWOŁANY
    Prowadząca: Urszula Nagórna
  • 21.03.2015 (sobota), godz. 14.00
    Warsztat grafiki
    Prowadząca: Gośka Józefowicz

 

Warsztat animacji poklatkowej

Dzięki jakim kulturom Podlasie jest tak różnorodne? Jakie są najciekawsze zakątki naszego regionu?
Używając wszechstronnego narzędzia, jakim jest film animowany, poszukamy odpowiedzi na te pytania. A wszystko w klimacie zabawy! Swoje realizacje wykonamy w technice animacji poklatkowej - piksilacji, przy użyciu aparatu fotograficznego, zielonego tła (greenscreen) i samych siebie. Wykorzystując tę technikę, najpierw przeniesiemy się w najciekawsze zakątki Podlasia, a następnie cyfrowo przetworzymy wybrane tła, podkładając je pod gotowy już obraz. Dodatkowo opowiemy o podstawowych technikach, w jakich tworzone są filmy animowane.

UWAGA! Aby osiągnąć jak najlepszy efekt warsztatów, uczestnicy nie powinni mieć na sobie ubrań/elementów stroju w kolorze zielonym.

Agnieszka Waszczeniuk

ur. w 1989 r. w Białymstoku. Absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej na kierunku Sztuka Rejestracji Obrazu o specjalności Animacja na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia w/w uczelni na Wydziale Animacji. Bierze udział w różnych akcjach artystycznych/filmowych, tj. „Patrz – Człowiek“, Filmowe Podlasie Atakuje! etc. Od października 2012 r. prowadzi warsztaty filmu animowanego dla dzieci. Od września 2013 r. pracuje w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu. Jedną nogąjest  w Poznaniu, a drugą na Podlasiu.

 

Warsztat rzeźby

Na warsztatach poznamy podstawową technikę pracy w gipsie, czyli relief wypukły. Stworzymy własne tabliczki z przestrzennymi napisami w języku esperanto. Każdy uczestnik posługując się gotowymi literkami ułoży swoją kompozycję typograficzną, odciśnie ją w glinie wraz z elementami dekoracyjnymi, a następnie wykona odlew w gipsie. W taki sposób poznamy podstawy warsztatu pracy w gipsie, kompozycji przestrzennej, sposobów na kolorystyczne akcenty, a także nanoszenie patyny na gips. Język esperanto będzie nośnikiem przekazywanych na tabliczkach informacji.

Paulina Horba

ur. w 1986 r. Absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Prezydenta Miasta Białegostoku. Obecnie nauczycielka rzeźby w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu.

 

Warsztat tkacki

Podczas warsztatów poznamy jedną z podstawowych technik pracy z filcem i kolorową wełną czesaną. Inspiracją do wykonywanych wzorów będzie ornamentyka ludowa naszego regionu, jej kolorystyka oraz geometria układów. Praca w technice filcowania na sucho pozwala na atrakcyjne budowanie kompozycji na płaszczyźnie filcowej za pomocą specjalnej igły. Filcowanie na sucho to tylko przedsmak tego, co oferuje szeroki zakres innych technik tkackich. Podczas zajęć przedstawione będą główne pojęcia oraz techniki, jakie wykorzystuje się we współczesnej tkaninie artystycznej.

Urszula Nagórna

Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych - Wydział Malarstwa, specjalizacja tkanina artystyczna. Od 27 lat nauczycielka na kierunku Tkanina w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu. Specjalizuje się w technikach tkackich: dwuosnowowej i sejpak.

 

Warsztat grafiki

Monotypia na żelatynie to warsztaty, których głównym celem jest poznanie podstawowej techniki druku artystycznego - grafiki warsztatowej. W trakcie warsztatów poznamy różnorodne kombinacje wykorzystywania efektów, jakie daje ta technika, a także wykonamy autorskie odbitki graficzne. Podczas warsztatów dowiemy się o innych technikach graficznych: linorycie i druku wklęsłym. Poprzez zastosowanie tych technik rozwiniemy swoje umiejętności manualne, wrażliwość artystyczną, wyobraźnię, posługiwanie się różnymi narzędziami i materiałami związanymi z drukiem artystycznym.

Gośka Józefowicz

ur. w 1986 r. w Białymstoku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, specjalizacja grafika warsztatowa. Dyplom wykonała w 2011 r. w pracowni litografii. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. Międzynarodowej wystawie FREEGENERATION w Nowym Orleanie. Laureatka wielu nagród, m.in. w 2012 r. zdobyła III miejsce na Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach. Obecnie mieszka i tworzy w Białymstoku. Pracuje w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu, gdzie prowadzi zajęcia z grafiki warsztatowej.

 

Partner:

Logo Liceum Plastyczne w Supraślu

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty