Główna treść strony.

Muzyczne spotkania z instrumentami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

CLZ zaprasza na niepowtarzalny cykl warsztatów muzyczno-edukacyjnych "Muzyczne spotkania z instrumentami". Na spotkaniach zaproszeni muzycy opowiedzą o swoich instrumentach, zagrają krótki koncert oraz odpowiedzą na wszystkie pytania. Dzieci będą mogły usłyszeć i zobaczyć instrumenty z bliska oraz nawiązać bliski kontakt z wykonawcami, bez tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

 

Warsztaty muzyczno-edukacyjne
Prowadząca: Emilia Marczyk

Warsztaty odbywają się w soboty o godz. 10.00 i 11.30 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa
terminy: 7, 21, 28 marca, 11, 25 kwietnia 2015
wiek uczestników: 5-7 lat
czas trwania zajęć: 45 minut
liczba osób w grupie: 20 osób
opłata: 50 zł za cały cykl spotkań (płatne do 04.03.2015)
Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367
Liczba miejsc ograniczona!

 

Muzyczne spotkania z instrumentami

Cykl spotkań z muzykami i muzyką klasyczną, które przybliżą dzieciom świat dźwięków oraz instrumentów. Spotkania są formą obcowania z prawdziwą sztuką, a rozpoczęte we wczesnym dzieciństwie mają duży wpływ na rozwój zdolności muzycznych dzieci, ich wrażliwości słuchowej oraz percepcji.

Na spotkaniach zaproszeni muzycy opowiedzą o swoich instrumentach, zagrają krótki koncert oraz odpowiedzą na wszystkie pytania. Dzieci będą mogły usłyszeć i zobaczyć instrumenty z bliska oraz nawiązać bliski kontakt z wykonawcami, bez tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Każde spotkanie poświęcone będzie innemu instrumentowi. Poznamy takie instrumenty, jak: skrzypce, flet, saksofon, fagot, klarnet, a ich dźwięki przeniosą dzieci w magiczny świat muzyki i zabawy.

 

Tematy warsztatów:

Flet

(7 marca 2015)
Z czym kojarzy się brzmienie fletu? Z czego zbudowany jest ten instrument? Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, czym różni się flet poprzeczny, zwany też „wielkim” od fletu piccolo oraz dlaczego w grupie instrumentów dętych drewnianych jest instrumentem o najwyższej skali muzycznej.

Gość spotkania: Grażyna Kowalczuk
absolwentka Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny na kierunku flet poprzeczny. Pracuje w szkole na stanowisku nauczyciela muzyki oraz prowadzi zespół fletów prostych i poprzecznych.

 

Skrzypce

(21 marca)
Zajęcia poświęcone najmniejszemu instrumentowi strunowemu z grupy instrumentów smyczkowych. W trakcie warsztatu uczestnicy wysłuchają koncertu skrzypcowego oraz dowiedzą się, jak budowa i kształt skrzypiec wpływa na brzmienie instrumentu.

Gość spotkania: Anna Jakubczak
absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie skrzypiec oraz Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu w Białymstoku. Od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauki gry na skrzypcach. Muzyk Kwartetu Smyczkowego oraz Kwartetu Podlaskiego.

 

Saksofon

(28 marca)
Temat poświęcony popularnemu instrumentowi z grupy instrumentów dętych. Co wpływa na fakt, że saksofon zaliczany jest do grupy instrumentów dętych drewnianych? Uczestnicy dowiedzą się jak wiele jest odmian saksofonów, czym różnią się między sobą oraz usłyszą bogate i ciepłe jego brzmienie.

Gość spotkania: Maksymilian Młynek
muzyk, saksofonista. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku oraz Konserwatorium w Strasbourgu.

 

Fagot

(11 kwietnia)
Jak wygląda i jak brzmi fagot? Skąd wywodzi się jego nazwa? Z ilu części składa się ten instrument? Wszystko to wyjaśni się na zajęciach, podczas których główną rolę „zagra” fagot – instrument o głębokim, melancholijnym brzmieniu, którego dźwięki przeniosą uczestników w świat wyobraźni.

Gość spotkania: Katarzyna Doms
absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku na kierunku Edukacja artystyczna oraz Instrumentalistyka – fagot. Pracuje w Prywatnej Szkole Muzycznej w Białymstoku.

 

Klarnet

(25 kwietnia)
Dlaczego klarnet stał się jednym z głównych instrumentów orkiestry, Co oznaczy, że jest instrumentem o dużej skali muzycznej i znacznej ruchliwości? Z ilu i jakich części składa się ten instrument? Tych i wielu innych ciekawostek dowiedzą się uczestnicy zajęć poświęconych klarnetowi.

Gość spotkania: Artur Gadzała
student V roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku w klasie klarnetu dr Wojciecha Mrozka. Pracuje w Państwowej Szkole I st. im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie. Jego uczniowie reprezentują szkołę na różnych konkursach o randze makroregionalnej jak i ogólnopolskiej. W grudniu 2014 roku otrzymał Nagrodę Dyrektora PSM I st. w Grajewie za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

 

Emilia Marczyk

absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa prowadząc zajęcia muzyczne w szkołach, przedszkolach i ośrodkach kultury. Obecnie nauczyciel przedmiotów ogólnomuzycznych w Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia nr 3 w Białymstoku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty

  • Powiększ zdjęcie Warsztaty

    Warsztaty