Główna treść strony.

XIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w CLZ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki Centrum im. Ludwika Zamenhofa i Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina zapraszają na koncert wokalny z udziałem wokalistów Zespołu Szkół Muzycznych i wykład dr Radosława Kopera pt. "Związki muzyki ze światłem".

 

Logo Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

XIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
Świet(l)na inspiracja
19-30 maja 2015

Już po raz trzynasty Organizatorzy zapraszają na wykłady i prezentacje, wystawy i warsztaty, koncerty i pokazy. Osoby, które poprowadzą spotkania to reprezentanci bardzo różnych dziedzin: nauk technicznych, ścisłych, medycznych, humanistycznych czy ekonomicznych. Poprzez hasło "Świet(l)na inspiracja", chcą inspirować do odkrywania nauki i własnych twórczych działań. Bo to nauka i sztuka może być światłem, drogowskazem na drodze rozwoju i postępu każdego z Nas.


Koncert wokalny

26.05.2015 (wtorek), godz. 17.00
fragmenty opery "Krakowiacy i górale" Jana Stefaniego
miejsce: CLZ, ul.Warszawska 19
wstęp wolny

Wykonawcy: Uczniowie wydziału wokalnego Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku z klas śpiewu solowego Violetty Bożeny Bieleckiej, Ewy Barbary Rafałko i Przemysława Kummera.
Opieka reżyserska: Rafał Supiński
Choreografia: Katarzyna Daszuta
Kierownictwo muzyczne: Ewa Barbara Rafałko
Akompaniament: Monika Bierć

Zostaną zaprezentowane wybrane arie, duety i teksty mówione z opery "Krakowiacy i górale" Jana Stefaniego, osadzone w realiach dziecięcych, podwórkowych zabaw. Czteroaktowa opera została przygotowana w formie godzinnego koncertu.

 

Związki muzyki ze światłem

27.05.2015 (środa), godz. 15.00
wykład ad. dr Radosława Kopera
miejsce: CLZ, ul.Warszawska 19
wstęp wolny

Wykład ma przybliżyć aspekty łączenia zmysłu słuchu i wzroku w oparciu o muzykę klasyczną różnych epok, w tym zwłaszcza utworów inspirowanych światłem. Całość ilustrowana będzie utworami muzycznymi, w których barwa, światło i kolor odgrywają pierwszoplanową rolę. Wspomniane zostaną znamienne przykłady z muzyki etnicznej, popularnej i rozrywkowej.

 

Radosław Koper

ad. dr na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, UMFC w specjalności altówka. Altowiolista OiFP, lider kwartetu Andante, skrzypek zespołu Chanajki, skrzypek w zespole barokowym Consort 415, altowiolista w zespole barokowym Diletto, członek zespołu Ars Juvenum i Kwartetu Podlaskiego

 

Organizator:

Logo Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku

 

Program XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki