Główna treść strony.

Splątanie - spotkanie autorskie z Agnieszką Masłowiecką

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku i Wydawnictwo FORMA zapraszają na spotkanie z Agnieszką Masłowiecką, autorką książki "Splątanie".

 

Spotkanie: 17.04.2015 (piątek), godz. 18.00
Gość: Agnieszka Masłowiecka
Prowadzący: Krzysztof Gedroyć

 

Splątanie

Gatunek: powieść,
Wydawnictwo: FORMA, 2014.

Okładka książki Splątanie

Splątanie kwantowe, którego idea jest osią książki, to niezwykła teoria sugerująca, że upływ czasu jest złudzeniem, a co więcej, że czas płynie tylko wtedy, gdy istniejemy w konkretnym wszechświecie. Z perspektywy mieszkańców innych wszechświatów, nasz czas stoi w miejscu. Ta koncepcja wielości światów i czasu, który biegnie w różny sposób (a czasem w odmiennym kierunku), jest dla Autorki świetną pożywką, by snuć historie o splątanych losach bohaterów zmagających się ze swoją historią, stratą, poczuciem sensu, miłością i śmiercią, a przede wszystkim z paradoksem pamięci, którą czas potrafi wycierać jak gumka ślady ołówka. „Splątanie” Agnieszki Masłowieckiej to także opowieść o pisaniu, które wydarza się wyłącznie wtedy, gdy „jest tak cicho, że słychać litery wyrastające na kartce jak tropy zająca na zaśnieżonej ścieżce”. Owo snucie historii zaplątuje pisarza w szczególnym uścisku ze światami, które tworzy – na tyle intensywnym, że ostatecznie nie można mieć pewności, czy jest jeszcze jakaś droga wyjścia i dokąd prowadzi.

 

Agnieszka Masłowiecka

(ur. 1976 r. w Białymstoku) pisarka, autorka powieści, opowiadań, małych form teatralnych. Z wykształcenia psycholog, psychoterapeuta, coach. Adiunkt na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Przez wiele lat pracowała z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i ich rodzinami. W Białostockim Hospicjum dla Dzieci założyła i prowadziła pierwsze w Białymstoku grupy wsparcia dla rodzin po stracie dziecka. Publikowała w „Migotaniach, przejaśnieniach” i magazynie „Pinezka.pl”. W książce „2011. Antologia współczesnych polskich opowiadań” (2011) znalazło się jej opowiadanie „Kosmagonia”. Wydała tom opowiadań „Pyszne ciało” (2011) i powieść „Splątanie” (2014).

 

Krzysztof Gedroyć

(ur. 1953 r. w Białymstoku) pisarz, autor powieści, opowiadań, wierszy, artykułów prasowych. Współzałożyciel Interdyscyplinarnej Placówki Twórczo-Badawczej „Pracownia” w Olsztynie w 1977 r. W latach 1989–1997 dyrektor i kierownik artystyczny Pantomimy Olsztyńskiej. Od 1989 r. wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, w latach 1999–2002 prodziekan Wydziału Sztuki Lalkarskiej. Dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego: w 2004 r. za książkę „Listy z dolnego miasta” i w 2013 r. za książkę „Piwonia, niemowa, głosy”.

 

Partnerzy:

 Logo Fundacja UwB     Logo Wydawnictwo Forma

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie

    Spotkanie

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie

    Spotkanie

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie

    Spotkanie

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie

    Spotkanie

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie

    Spotkanie

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie

    Spotkanie

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie

    Spotkanie